Regulamentul Serverului !! [ part. 1 ]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Regulamentul Serverului !! [ part. 1 ]

Mesaj Scris de J3lacky la data de Sam Ian 09, 2016 1:09 pm

1. Conturi / Accounts

Proprietarul unui cont este considerat întotdeauna posesorul adresei de email înregistrate pe cont. Din motive de securitate asigurați-vă că nu pierdeți accesul la adresa de mail de pe cont, în caz contrar contul este pierdut.

Securitate:

Nu răspundem de conturi sparte, pierderi de bunuri, pierderea adresei de mail a contului, a PIN-ului, respectiv pierderea parolei contului.
Veți primi ajutor dacă vina aparține echipei administrative și nu a voastră.
Ne rezervăm dreptul de a alege pe cine ajutăm în cazul în care există o spargere de cont, pierdere de bunuri, pierdere a adresei de mail, a PIN-ului, respectiv pierderea parolei contului.
Persoanele care se ocupă cu spargeri sau încercări de spargere de conturi pot fi sancționate dacă adminii consideră necesar acest lucru, inclusiv prin ștergerea tuturor bunurilor de pe conturi indiferent dacă au fost transferate pe alte conturi.

Sfaturi:
- nu folosiți o parolă ușor de ghicit.
- nu folosiți niciunde altundeva parola adresei de mail.
- folosiți caractere mici, mari, numere și simboluri în parolă pentru a fi greu de aflat.
- nu accesați siteuri, fișiere, linkuri dubioase.
- o parolă puternică ar trebui să aibă minim 8 caractere, să conțină litere mari și mici, numere și simboluri. Ex.: MyP@ssw0rd

Afaceri:

Nu sunt permise afacerile sau tentativele de afaceri cu bunuri între serverele RPG (ban 30 de zile).
Nu sunt permise afacerile sau tentativele de afaceri cu bunuri reale pe bunuri în joc (ban 30 de zile).
Nu sunt permise afacerile sau tentativele de afaceri cu gold pe bunuri în joc (ban 30 de zile).
Nu sunt permise vânzările sau tentativele de vânzări de conturi pe bunuri reale sau bunuri în joc (ban permanent). Aceste conturi nu vor putea fi debanate din shop.

Inactivitate:

Jucătorii care nu se loghează de cel puțin 30 de zile pe server vor fi considerați inactivi și riscă pierderea casei și bizului de pe cont, în caz că acestea există.
Tot inactivitate se consideră și logarea pe cont doar de câteva ori pe lună.

Clarificări

1. Q. Sunt proprietarul contului dar adresa de email înregistrată pe cont mi-a fost schimbată/pierdută/blocată. Ce fac?
A. Nu puteți face nimic. Nu oferim suport altor persoane decât celor care pot demonstra că au acces la adresa de email de pe cont.

2. Q. Mi-am uitat codul PIN din variate motive. Ce fac?
A. Fiecare subforum al serverelor RPG dispune de o secțiune denumită 'Account Problems'. Puteți cere ajutor în această secțiune urmând regulamentul de acolo. Notați că veți avea nevoie de acces la adresa de email înregistrată pe cont pentru a primi ajutor și că ne rezervăm dreptul de a alege persoanele pe care le vom ajuta.

3. Q. Mi-a intrat cineva pe cont și a vândut ce aveam/înjurat adminii/primit sancțiuni. Ce fac?
A. Nu veți primi suportul nostru pentru această problemă. Singura intervenție care ne-o rezervăm s-o facem este să sancționăm persoana sau persoanele implicate în acest incident.

4. Q. Mi-am uitat parola contului. Cum o aflu?
A. Parola unui cont poate fi recuperată numai prin adresa de email înregistrată pe cont folosind Websiteul RPG. Folosiți butonul 'Sign in' localizat în partea dreaptă a siteului după care faceți click pe textul 'Forgot your password?' aflat exact sub butonul 'Login'. Veți primi o parolă nouă prin email care trebuie confirmată prin linkul furnizat pentru a o putea folosi.

5. Q. Am fost sancționat pentru (tentativă de) afaceri ilegale. Nu știam că nu este permis așa ceva, ce pot să fac?
A. Nu poți face nimic. Fiecare jucător are obligația de a cunoaște Regulile Serverului și de a le reciti periodic deoarece este posibil să fie actualizate.

6. Q. Urmează să fiu inactiv mai mult de 30 de zile. Ce trebuie să fac să nu rămân fără casă și biz?
A. Singurele moduri în care nu veți rămâne fără ele este dacă vă logați de câteva ori în acel interval de 30 de zile sau dacă le vindeți înainte de a deveni inactivi

J3lacky
Admin

Data de înscriere : 30/12/2015
Varsta : 15
Localizare : Craiova

Vezi profilul utilizatorului http://gold-zonerpg.forumz.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum